Gelin hele konserveler sabah sabah aklıma gelen hayatımdaki ilk ve son iğrençliğimi anlatıcam size kısacık. Şimdiden bastıra bastıra söyleyeyim yaptığım şeyden baya utanıyorum lan şu an. Hani tam bir puştluktu yaptığım şey, hormonların tarafından kontrol edildiğin bir çağda kendine yedirememek yani. Neyse açıklamayı yaptım olaya girişeyim.

Benim lise çağları güzel geçti, hatta kadim arkadaşlıklarımı o zaman yaptım ve üzerine çok bir şey eklemedim 3-4 kişi ya ekledim ya eklemedim o kadar yani. Sınıf komple olaydı; tavanda ayak izleri, yanmış öğretmen masası, kırık daha doğrusu göçük duvar ve bilimum saçma sapan işler. Ben bu haylazlıkların -hayvanlıkların- fiziki boyutunda yer almazdım, daha çok fikri boyutunda yer alırdım. Çok göze batmazdım ama ekibin kimlerden oluştuğu fazlasıyla belliydi. Dışarıdan daha ılımlı, geçinilebilir bir karizmam oluşmuştu. Halbuki hepimiz çoğu zaman iyi çocuklardık. Neyse bir gün bizim dönemden bir arkadaş MSN‘den -hey gidi be- bana şey yazdı “ya benim bi arkadaş var, seninle tanıştırmak istedim olur mu?” Bu mesaj bir erkekten gelince, hemde nerd tabir edilebilecek birisinden, aklına seni bir erkekle tanıştıracağı fikri geliyor.

Lise zamanında bile derdi, tasası olanla konuşurdum. Başıma iş açtı sonra işte, psikolog oluyorum. Kişisel olarak benden ziyade bizim sınıf koğuş ağası gibi bir şeydi; kavgalara girer-çıkar, olay yatıştırır, kavga engeller falan baya ilginç bir topluluktuk. Arkadaşın tanıştıracağı kişiyi de böyle bir sorunu olan birisi sandım ilk başta, sonra beni birisi ekledi MSN -hey gidi be- üzerinden. Hiç bakmadan kabul ettim, avatarında bir dişi insan var, adı da bir dişi insan adı. Şaşırdım haliyle ama hiç bozuntuya vermedim, hâlâ dert sorun dinleyeceğimi sanıyorum.

Ulan 1 hafta konuştuk falan fakat hâlâ düz sohbet, muhabbet ediyoruz. Diğer arkadaşa -nerd olan- sordum, “olm bu kızın derdi ne? bişi anlatmıyo?!?” falan dedim. Cevabı “abi yok seni görmüş, tanışmak istedi, hoşlanmış galiba” dedi. Ulan hiç ihtimal vermiyorum ki anasını satayım. Neyse olayı anlayınca benimde konuşmam değişti tabii. Hoş kızdı, söylediği şeyler ve konuşması beni etkilemesede tahammül edilebilir geliyordu bana.

Neyse zaman geçti, okulda da görüşüyoruz ediyoruz falan. Okuldan sonra Kızılay’a birlikte yürüyoruz, öğle yemeği birlikte falan. İş resmiyete dökülsün dedim “benimle çıkar mısın?” dedim, yok dedi. Kafam karıştı haliyle, işin garibi gene yemek yemeye, birlikte yürümeye falan devam ettik. Koluma giriyor falan ama çıkalım? Yok…

Ulan herhalde ilk sorum erken oldu falan dedim, 2 hafta daha geçti tekrar sordum “benlen çıkar mısın?“, gene yok dedi. Anlam veremeyince çıldırdım, peki diyip çıktım. Yemek yedim sonra tekrar MSN‘e -hey gidi be- girdim. Yazmadım falan, sonra o titreşim gönderdi. Soru işareti koydum, napıyorsun dedi, mükemmel bir site buldum ya çok eğlenceli falan dedim. Aa neymiş dedi, www.nobrain.dk dedim ve sessizlik oldu. Gecenin ilerleyen saatlerinde “Allah belanı versin!!!!!” yazan bir SMS -hey gidi be- aldım.

Ertesi gün doğal olarak yüzüme bakmadı ama bu nerd arkadaş koşarak bizim sınıfa geldi. Gülüyor falan ama öyle böyle değil, ortalığın amına koydu gülerken. 8-9 sıra devirdi herhalde. Ben de yaptığımı hiç hatırlamıyordum, “n’oldu lan?” dedim, o da “olm hayvansın puhaahahahah” diye gülmeye devam etti. Sonra olayı hatırladım, “olm tamam yaptık bi hayvanlık” çok da komik değildi yani. “Senin yaptığın ayrı, kızın başına gelenler fena” dedi, ne olmuş olabilir ki aq? Dedeler ekrandan çıkıp ortalarına mı almış kızı sanki? Sonra anlatmaya başladı.

Bu dişi kişi biraz aykırı giyinirdi, yani rock/metal stili giyinen tipler olur ya öyle bir tipti. Ailesi biraz muhafazakarmış ve zaten giyimi, dinledikleri falan derken biraz gerginlermiş. Bütün ailenin bir arada olduğu bir ortamda açında siteyi, ıslık sesi falan hani… Aaa ne güzel müzik falan diye yanına geliyor, ekran kapatılamıyor tabii mesajlardan… Anne dedeleri görüyor, durum babaya intikal ediyor. Dişi kişi kendini “puştun tek gönderdi” diye savunuyor, peder beyi de puşt arkadaşların mı var, erkek mi? falan derken ortalık aydınlanıyor…

Bu nerd arkadaşla en son 2 sene önce görüştüm, puşt hala buna gülüyordu…

 

5 Yorumlar

Yanıtla

Yorumunu yaz lütfen
Adını buraya yaz