Oyunu Kim Kazanır?: Semih Saygıner

0
101

Selam konserveler. Finallerin 5’i gitti kaldı 1’i. Azucuk rahatladım anlayacağınız. Son sınavım da 6 Haziran’da sonra bu çocuk kaçar. Neyse görseli olan yazılarda girizgah yapmayı çok sevmiyorum. Olaya lambadanak girelim.

Aslında konuşmanın amacı, organizasyonun adında saklı “Oyunu Kim Kazanır“. Semih Saygıner’de sadece bir başarısı olduğunda ekrana gelenlerden, yani iyi bir sporcu olması için sürekli kazanması lazım. Kendisi bunu hep yaptı, ama gene de dinlenmedi 30 saniyede haber edildi, kuparsı gösterildi ve gündemden düştü.

Sanırım bunun verdiği birikmişlik ile TedX sahnesinde sadece azimi ve çalışkanlığı değil, karşısına çıkan bütün zorlukları “rağmen” diyerek anlatmış. Bunu bağlayacağım mevzu ise şu; UNESCO’nun parasıyla Hırvatistan tatili yapan Devlet Tiyatroları Genel Müdür Vekili Nejat Birecik ve İstanbul Devlet Tiyatroları Müdürü Zafer Kayaokay. Olayın tamamına buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Bizim ülke de böyle işte. Hırvatlar bir festival düzenliyor, UNESCO Türkiye yetkililerini de davet edip masraflarını cebinden karşılıyor. Bizim iki kafadar da “nassı olsa dil bilmiyoz olm, gelmişken görelim, karı kız keseriz, ortam yaparız” diye düşünüp, bir de utanmadan, Türkiye Cumhuriyeti Elçiliği’ne gidip “rehber” talep ediyorlar. Dil bilmeden hatun kaldırmakta zorlanmışlar herhalde. Olay patlak verdikten sonraki savunmaları başlıklar olarak şöyle; bizle ilgilenmedilerüzerinden 13 ay geçmişalgı operasyonuparalel tiyatro

Anlayacağınız bizim ülkenin her yanı artık “yönetci” dolu. Tam kontrol istiyor hükümet, her şeyde, her yerde kendi adamları olmalı. Alakalı ve ilgili kendi adamını koysan hiçbir şey demeyeceğim gerçekten. Ama anasını satayım geçen dönemki Milli Savunma Bakanı, senin yeni kabinende Milli Eğitim Bakanı oluyorsa çok afedersinde senin teşkilatlanmanı sikeyim be arkadaş. Bu kadar hırboca bir yönetim köyde olmaz muhtar bu kadar olmaz be…

Neyse sakinim, kesin izleyin ha videoyu. Semih Saygıner gerçekten bu halktan kendi imkanlarıyla çıkıp bir şeyler başarabilmiş nadir insanlardandır. Konuşmasında kendini biraz övdüğünü düşünebilirsiniz ama ben normal karşılıyorum. Türkiye’de bir ilki başarıp bilardocu oldu kendi imkanlarıyla, başarı üstüne başarı yakaladı, hiçbir zaman tutkusundan vazgeçmedi ama hiç övülmedi. İnsandır, hakkıdır.

Kendinize iyi bakın.

Yanıtla

Yorumunu yaz lütfen
Adını buraya yaz