Bu Temmuz ayında Cafe Art olarak bilinen bir İngiliz girişimciliği; Londra’da yaşayan evsiz insanlara 100 adet tek kullanımlık Fuji marka fotoğraf makinesi dağıtmış. Çalışmanın amacı, evsiz kimselerin sanat ve fotoğrafçılık yoluyla kendilerini ifade etmelerini sağlamakmış. Basit eğitimler Royal Photographic Society adında bir topluluk tarafından sağlanmış ve eğitimden sonra kamera sahiplerinden, “Benim Londram” temalı fotoğraflar çekmeleri istenmiş.

Yüz kameradan seksen tanesi içinde 2.500’ten fazla fotoğrafla geri gelmiş ve bu fotoğraflardan 20 tanesi, çeşitli kurumlardan seçilen jüriler tarafından oylandı ve bu seçilen fotoğrafları 2016 Takvimi’ne dönüştürme projesi için [st_tooltip type=”top” tooltip_text=”Projeleriniz için maddi destek ya da sponsor bulabilmenizi amaçlayan bir internet sitesi”]Kickstarter’da[/st_tooltip] destek kampanyası başlatıldı.

Cafe Art diyor ki; Toplanan bütün para projeye gidecek, ayrıca toplanan para hem takvimlerin; basılma, düzenlenme, dağıtılma, kazanan fotoğraf ödülü gibi masraflara hemde; bütçesi olmayan kişilerin sanat dersleri alabilmesi için kullanılacak.


1 YORUM

Yanıtla

Yorumunu yaz lütfen
Adını buraya yaz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.