İYİ Kİ DOĞMUŞUMM EHEHEH (((: gibi bir giriş yapmayacağım tabii ki, bu mavralara da sonra laf sokmayı düşünüyorum. Konserveler ben doğum günü tarihimi devlet sırrı gibi saklarım, söylemem kimslere. Geçtiğimiz zamanlarda doğumumun 24. sene-i devriyesi idi, aranızda bunu okuyan manyaklar var, not alıp kutlarlar falan diye tam tarihi yazmıyorum…

vif0lad

Genel olarak hassas bir insan değilimdir., ve bu özel günler konusuna da biraz uzağımdır. Doğum günlerini çok hatırlamam, kutlama yapmam, hediye almam – kabul etmem. Ama bir özel gün vardır ki… Benim için çok ayrıdır yeri, hepiniz tahmin etmişsinizdir Kabotaj Bayramı… Üzerine özel gün tanımam lan. Kimse kutlamıyor, bunun için bile sevilir bu gün.

Neden?
Neden? Kılalım işte 2 raket?

Yazının başında gömeceğim tayfaya geldik. Sakin olmaya çalışacağım ve konuyu varoluş felsefesine çekmemeye çalışacağım. Bu ne özgüvendir be arkadaş? Bu nasıl bir ilgi orospuluğudur yahu? Üyelik bulunan bütün sosyal medya hesaplarından aşağıdakine benzer ve hatta bu görseli atmak nedir cidden ilgi orospuluğu değilde?

Sanki bana Afrikadaki açlığı bitirdi.
Sanki bana Afrikadaki açlığı bitirdi.

Düşünün bu postlara “bunlar neyse…” diye başlayan cümleler kurdurtan başka tipler var. Konserveler hiç unutmuyorum, mezun yılımdayım yani üniversiteye bir daha hazırlanıyorum. Dershanede de çok sevilen bir eleman değildim, ılımlı olduğum tiplerden birisi gelip doğum günün davet etti beni. Gitmeyeceğim kesin olsa da “ha olur yea bakarız” minvalinde bir cevap verdim. Sonra eleman şu cümleyi kurdu “kanka hediye alacaksan şunlardan birini alabilirsin” deyip elime liste sıkıştırdı… Sanarsın sosyal sorumluluk projesi anasını satayım, köy okulundaki çocuklara ihtiyaç listesi gibi liste verdi pezevenk.

Bunlara bir ilavem daha olacak, mekân kapatmak. Ben cidden anlamıyorum; bir pasta kes, iki kadeh bir şeyler içip siktir olup gidelim lan? Senin doğum günün diye ben neden eğleniyorum? Belediye etkinliği mi bu yahu? Yol mu açtın, mesire yeri mi açtın, toplu sünnet mi yaptın da konser tertip ediyorsun? Kısaca eşşeğin kıçına su kaçırmayı bu günlerde de ihmal etmiyoruz.

Bu tarihlerde başıma gelenler

Hayır zaten sevmiyorum, ama öyle olaylar yaşandı ki sevsemde kutlamam yani. Zorlama kutlamalar yapılır, ne yazık ki. İnsanlar sanıyor ki “bu adam kutlamak istiyor ama utanıyor söyleyemiyor” ulan utansam “pavyona gidek mi la” derim. Nesinden utanayım lan? İşte bunla ilgili bişilerde karalamıştım, yani sadece doğum günü değildi tabi olay ama başkalarının senin iyiliğini düşündüğünü sanması üzerine. Şurdan okuyabilirsiniz. Bu zorla yapılan kutlamaların hepsinde bir hadise yaşandı ama.

  • Söz hakkın olacak yaşa geldiğimde, zorla dışarıda yemeğe gitmiştik. Mutfakta tüp patladı.
  • Kuzenim bir gere arayıp “Çizmeli Kedi’de doğum gününü kutluyoruz, gel istersen.” demişt.
  • Süpriz amaçlı bir havai fişek işine girişildi, polis para cezası kesti
  • Künefe’nin üzerine mum dikerek bana üfletmeye çalıştılar
  • Bana süpriz yapmak üzere yola çıkan arkadaş grubunun kaza yapması, benim olay yerine gitmem ve kavga ayırmam.
  • Süpriz hazırlanan barı narkotiğin basması.
  • Hafta ortasında arkadaşımın ehliyet kaptırması, sonrasında arabayı benim sürmem.
  • Sarhoş olmam gerekirken, sarhoş ayıltmam.

Oğlum zorlamayın işte, olmuyor. Bu arada çatır çutur yazmaya başladım değil mi lan bu ara? İyi iyi, eski ritmime kavuşacağım inşallah. Haydi eyvallah konserveler!

9 Yorumlar

  1. keske bende senın gibi olsam keske ama her dogum gunumde tribe giriyorum kutlama yapmak istiyorum istedigiyim kutlamayi yapamayinca uzuluyorum yani dogum gunu tam bir dert benim icin

Yanıtla

Yorumunu yaz lütfen
Adını buraya yaz