Bir ara hızlı gitmeye karar vermiştim ya, yani bol bol bloga yazı yazacağım falan demiştim hani… Hah o iş olmadı işte konserveler. Bu yazıyı bile ne kadar toparlarım belli değil. Hiç güvenmiyorum kendime şu sıralar. Kafamda 40 bin milyon tilk var ve; ya hepsi kör-topal ya da alayı ebleh. Ulan bunların kuyruğunuzun birbirine değmemesi lazım atasözüne göre, ama bu eblehler taksim meydanında orgi’ye çevirdler işi. Yani bırak kuyruğun değmemesini, girdiler birbirlerine.

Sürekli hayıflandım, bıktırdığımı düşünüyorum ama dersler cidden çok yoğun lan. Olm bir ders var, bizim okulun sikko seçmelilerinden, Serbest Seramik Şekillendirme diye. Hiç gitmedim, son sınıfta bundan kalırsam yalnız cidden çok pis şeyler olur. Bu hafta bi gidelim bakalım.

Çok şey düşünüyorum gene, cidden düşünüyorum ama anlatmaya eriniyorum sanırım. Aslında tam olarak erinmekte değil, toparlayamıyorum kafamda. Kısa kısa şeyler geliyor aklıma, öyle oluncada Twitter’a yazmak daha kolay ve mantıklı oluyor. Bir başka konuda, meselâ aklımdakilerden birisi de şu günümüzdeki “romantik ilişki” denen barbarlığı iyice bir dürtüklemekti. Tam sinirleniyorum, gaza geliyorum, “mal lan bunlar!!” diyorum ve tıkanıyorum. Yazıyı yazsam baştan sona küfretmiş olacağım, bende yazmıyorum. Ek olarak sürekli aynı şeylerden yazıyormuşum gibi oluyor.

Hâlâ yeni şeyler keşfediyorum, yeni insanlarla tanışıyorum, makâleler okuyorum, izliyorum falan ama yazamıyorum. Meselâ çok güzel bir canlı performans keşfettim, Adele – Hello parçasının bir yeniden yorumlanmışı. Gerçi bu parça 9.999 kişi tarafından falan yorumlandı ama bu çok hoşuma gitti meselâ. Bu bizdeki “O Ses: Türkiye” varya, hani ithal edilen, onun orjinali The Voice. İki eleman biri siyahi, diğeri hafiften şüşko. Alicia Keys ablamızın yarışmacıları, bu ikiliyi düelloya koymakta ciddi strateji hatası da neyse.

Yenileri geç, bize eskilerde olur diyorsanız ona da şöyle ağlayacağım; aklıma gelmiyor. Bu olmadı farkındayım, olanda bu değil zaten. Saçma geliyor nedense, örnek veryim: Yıllar yıllar önce, ergenliğimizin en azılı döneminde Ayvalık’ta 2 ayrı arkadaşımıza yaptığımız eşşek şakaları var. Hayır yazsam “bu nasıl insan evladı lan” dersiniz. Amsterdam’da arkadaşlarımın yaşadığı mantar kafasını yazayım diyorum, başkasıyla ilgili ve yazınca komik olmaz. Şu sıralarda da öyle ilginç bir olay yaşamadım ya da bana her bok normal gelmeye başladı. Bilemiyorum Altan…

Psikoloji konusunda yazayım, evet yazayım. Hatta kesin yazayım ama burada da işler karıştı biraz be… Her gün bir sürü şey öğreniyorum, muazzam şeyler gerçekten ama bunları size anlatmam absürt olur. Hayır, gerizekâlı demiyorum size. İlgi çekici, yüzeysel, eğlenceli şeyler değiller. Aksine teknik, terimsel şeyler. İlginizi çekmez. Ama bu konuda bir adım attım, bir sürü psikoloji konulu sosyal medya hesabı ve bir subreddit takip etmeye başladım. İlginç ve yararlı bir şey bulursam eğer çevirip sizlerle paylaşacağım. O zamana kadar eskilere bakın;

Negatif / Pozitif Manipülasyon Yöntemleri
Negatif / Pozitif Manipülasyon Yöntemleri

Antidepresan İlaçların Karanlık Yüzü
Antidepresan İlaçların Karanlık Yüzü

İçe dönük İnsanlar Hakkında 10 Yanlış Bilgi
İçe dönük İnsanlar Hakkında 10 Yanlış Bilgi

Toplumsal olaylar ya da siyasi olaylar ile ilgili yazayım diyorum, düşünmenin sonlarına doğru bu iki olgunun sürekli birbirine girdiğini farkediyorum. Tavuk mu yumurtadan, yumurta mı tavuktan paradoksuna düşüyorum. Bir etmende küfür kıyamet yazmam, uğraşmaya değmez. Bir de ülke olarak tartışmayı bilmediğimiz gibi, siyasi konularda ve futbolda fikir aktarmayı hiç mi hiç bilmiyoruz. Her gün siteye girdiğimde küfürlü yorum okumaya da eriniyorum.

Küfür etmeyin
Küfür etmeyin

E doğal olarak bir de hiçbir yazıya konu olamayacak olaylarda yaşanıyor. Sınavlar, arkadaş ilişkileri ne bileyim işte günlük şeyler. Yazmaya kalksam ilkokul kompozisyonu bile olmaz, napmıyorum bende yazmıyorum. Neyse şimdilik bu kadar, bi’ ara döncem ben size.

Ulan Laci, şu konuda yazsana sen lan. Ne düşünüyorsun bu konuda çok merak ediyorum be. Bak ben şöyle düşünüyorum, sen ne düşünüyorsun?

Dediğiniz bir şey varsa: YAZIN! Çok güzel olur lan, valla biriniz yapsanıza lan bunu. Haydi kaçtım.

17 Yorumlar

  1. Açıkçası ben günümüzdeki kadın-erkek ilişkileri hakkında tam olarak ne hissettiğini, düşündüğünü merak ediyorum yani toplumdaki yeri hakkında ya da ne bileyim bir kadın küfretmemelidir, bir erkek maço olmalıdır gibi baskılar, kısıtlamalar, kalıplanmalar hakkında ne düşünüyorsun mesela? Bunun hakkında bi’ yazını okumak çok isterim ?

Yanıtla

Yorumunu yaz lütfen
Adını buraya yaz