Yeni başlangıçlar güzeldir derler. Hayatınızda kaç kere yeni başlangıçlar yaptınız, sorarım size. Bence başlangıçların büyütülmesine gerek yok, hepimiz hayatlarımızı yaşıyoruz ve önümüze gelen en iyi seçeneği seçerek hayatımıza devam ediyoruz. Evet bazen seçeneklerden hiç birini seçmiyoruz ve yeni seçeneler oluşturduğumuzu sanıyoruz. Tamam daha uzatmayacağım bu kısmı.

Hakkımda kısmını okursanız biraz daha fazla bilgi edinebilirsiniz benimle ilgili, çok da değil. Bu günün tarihi 26.04.2015 ve ben internet hayatım boyunca sayamadığım kadar açmış olduğum bloglara bir yenisini daha ekliyorum. Bunun uzun soluklu olacağını hisseder gibiyim çünkü artık hiç bir beklentim yok, bu blog benim “sosyal ve ruhsal mastürbasyon tapınağım“. Bu kurduğum cümleyi açmam gerektğini düşünüyorum.

Her insan gibi değilim, çoğunuzun gülüp geçeceği şeylere kafayı takan bir insanım. Ve insanların sosyal haklar açısından eşit olduğuna inanmakla birlikte, zekâ anlamında kesinlikle eşit olmadıklarını biliyorum ve kendimi bu ülkedeki bazı insanlardan üstün görüyorum ve bunu doğal karşılıyorum. Özellikle karnım aç iken fazla sinirli olduğum içinde olabilir ama genellikle sinirli bir insanımdır. Sinirli olmam bunu yansıtacağım anlamına gelmiyor tabii ki, sakin duruşumu epey bir süre koruyabiliyorum genelde. Bunu da espriye vurarak yaparım genelde, laf sokarım genelde de karşı taraf anlamaz.

Mesela 2-3 hafta önce sınıfta şöyle bir konuşma yaşandı, ciddi sinirlendiğim bir olaydı… Kimse her şeyi bilmek zorunda değil elbette ama sen daha önceki dönem bu işareti gördün hatta lisede falan da gördün ya da hepsini geçtim unuttun aklından çıktı amenna da neden biliyormuş ayağına yatıyorsun lan?

Kadın arkadaş: Hocam, σ (sigma) ne demek?

Ben: Arap alfabesinin 8. harfi.

Kadın arkadaş: Haa tamam tamam şimdi hatırladım, evet.

Şimdi ben napayım yani, kalkıp ayağa “senin aklını fikrini, gelmişini geçmişini s.keyim konserve!” mi diyeyim? Hayır tabii ki, gelip buraya yazayım sizde okuyun eğlenin. Bu yazıyı biraz kısaltmam gerekirse: ben buraya geleceğim; canım ne isterse, başımdan ne geçtiyse, herhangbi bir şey için ne düşünüyorsam yazacağım ve internette gezerken karşılaştığım şeyleri de paylaşacağım. Sizde okuyacaksınız, bu kısmı çok önemli değil.

Bu blogda bolca küfür okuyacağınızı ve asla şiir okumayacağınızı garanti edebilirim. Sanırım bir giriş ya da tanıtım yazısı için bu kadar uzunluk yeterli olacaktır.

6 Yorumlar

  1. Özel olarak hayırlı olsun dileklerimizi iletmiştik fakat buradan da söyleyelim. Hayırlı olsun demedi demesinler. 🙂 Lakin diğer alan adı daha güzeldi hacı. Hani adım **** olsa ben çoktan almıştım.

  2. İnat ettin dediğimiz alan adını almadın. 🙂 Neyse hayırlı olsun yine de.Kardeşim blogrolldan bağlantını değiştireyim mi, yoksa iki blog da açık mı kalacak (yani bunu da ekleyeyim mi) ?

    • Blog’un ilk yorumu sana nasip oldu, tanıdığa gitti. Abi şöyle şimdi eğer o 4 harfi biliyorsan gerisi kolay ya ayarlarız 😀

Yanıtla

Yorumunu yaz lütfen
Adını buraya yaz