“Vay anam vay serhat neler dönmüş ya” diyerek başlamak istiyorum bu yazıya… Son yazımı 22 Aralık’ta yazdığım içinde yeni yazı eklemeden başımdan geçenleri bir döktüreyim istedim. Öncelikle, son yazımdan sonra araya yılbaşı falan girdi. Saçma sapan esprilere maruz kaldık, ülkede hiçbir şey değişmedi. Oysa o kadar da umutlanmıştık, ümit etmiştik “yeni yıl, yeni bir başlangıç diye”. İki saat kadar dayanabildik, Reina tarandı…

Sanırım olgunlaşmak, yeni yıl ile birlikte hiçbir şeyin değişmeyeceğini içten içe bilmek.

Böyle de saçma afilli laflar kasarım. Geçen sene kafanızı derslerimle ve “akademik” yoğunluğumla fazlasıyla boğmuştum, okudukça “oha lan, harbiden ne kastırdım ben bee” diyorum içimden. Bir şey olmuyor ki anlatayım konserve, ben napayım? Neyse hep birlikte, kendi inandığımız yüce güçlere dua edelim bari bu seneyi -son dönemimi- rahat geçireyim (paganlar siz dua etmeyin, bokunu çıkartıyorsunuz).

Ulan şimdi anlatayım dedim ama, aklıma bir bok gelmiyor ki? Neyse, son yazımı yazdıktan sonraki gün de sınava girdim ben. Sonra dersler kesildi ve final haftası başladı. Yılbaşı gecesi, normal olarak ders çalıştım. Hayır, yani finaller olmasa da kılaptan kılaba akacak değildim, gene o mandalinayı yiyecektim arkadaş. Seneye çok iyi başlayamadım, 1 Ocak sabahı tam bir cehennemdi benim için. Anlatırım ama benle ilgili değil, o yüzden de anlatamam tabii.

Eee, daha daha?

Clash Royale oynamaya başladım meselâ, sardım oyuna. Ama anasını sattığımın sandıklarından hiç yeni kart çıkmıyor lan… Bir de bütün destesini binalardan oluşturan götler var, isim vermeyeceğim onlar kendilerini biliyor, onları sevmiyorum. Sıçarım lan ağzınıza!

Vikings dizisi meselâ, akıyor anasını satayım… Önceki sezonlarda böyle iple çekmezdim bölümleri, şimdi ama cidden sabredemiyorum. Ayrıca dizinin müziklerine de taktım. Wardruna isimli bir grup yapmış zamanında, bizimkilerde uygun geldikçe kullanıyor ama süper kullanyorlar. Üç gün evde hiç bilmediğim bir dildeki şarkı sözlerini yarım yamalak tekrarlayarak konuştum… Ragnar reyizz, seviliyorsun…

Aga size hiç gerizekâlı olduğumu söylemiş miydim? Ulan sen psikoloji okuyan adamsın, neden gidip Serbest Seramik Şekillendirme diye ders alıyorsun lan? 8 saatte 40 tane seramik sikimsonik şey yaptık… Neyse o da bitti be, sonunda.. Aşağıya bi fotoğraf falan koymak isterdim ama iğreniyorum artık kilden, seramikten, boktan püsürden. O yüzden bunu izleyin.

World of Warcraft için gene abonelik aldım, 60 günlük aldım… Oynayacağım! Hem de bu sefer biraz ondan biraz bundan değil, adam akıllı oynayacağım. Yani umarım tabii, çok çabuk sıkılıyorum lan… Çünkü neden arkadaşım yok, oyun oynayacağım birileri yok. Ne ara büyüdünüz de oyunları bıraktınız lan!?

Tam tamına bir ay, yani 30 gün tatilim. Ne yapacağımı da bilmiyorum, yaşasın! Sanki ders çalışmam gerekiyormuş gibi hissediyorum hâlâ… Ulan 30 gün boyunca ne yapacağımı düşünüp, okulun açıldığı gün bulsam ne acayip olur değil mi? Olmaz, olmuyor. Başıma geldi çünkü!

Bol bol yazmaya çalışacağım ama! Bir sürü konu hazırladım… Şaka lan hiçbir şey hazırlamadım, hazırlayınca güzel olmuyo, doğaçlama olacak böye… Doğaçlama dedim ya lan… Yazıyorum lan işte sadece. Hadi görüşürük!

Yanıtla

Yorumunu yaz lütfen
Adını buraya yaz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.