Gene yazmayacağım sandınız, değil mi? Yazacağım. En son sinemaya gitmiştim, Wolverine: Logan. Bundan başka sosyal aktivitem olmadı, arada çay içtim dışarıda falan ancak o kadar yani. Bu süreçte bazı yeni şeyler keşfettim, bazı yeni olaylar yaşadım. Bu yazımda okuldan yakınmayacağım, şimdiden müjde vereyim. Eminim bıkmışsınızdır.

Sürekli bilgisayar ve kitaplar arasında debelenince, ortaya keşfedilesi şeyler çıktı. Böyle günlük gibi olan yazılarımı, konulu yazılarımdan daha çok seviyorum. Konulu yazı dediğimde gözünüz parladıysa içiniz fesat konserveler. Gene bir giriş yapamadım ama hadi başlayalım.

Edip Cansever ve Freud:

Merak etmeyin, birbirleriyle bir etkileşimleri yok. Geçtiğimiz hafta 2017 yılındaki KHK ile üniversitedeki görevine son verilen Prof. Dr. Cem Kaptanoğlu‘nun Ankara‘daki bir konuşmasına katıldım. Konuşma mı denilir adına bilemedim, sunum lafı daha doğru olabilir bilmiyorum. Edip Cansever’in Ben Ruhi Bey Nasılım? şiiri üzerinden, şairi Psikoanalitik düzeyde inceledi. Şiir’den hazzetmeyen, Freudian yönteme uzak ben, bu birleşime hayran oldum.

Ya, bir şey danışacaktım sana:

Her ne kadar Fen Edebiyat Fakültesi altında olan bir bölüm olsa da, klink psikoloji, şaka maka sağlık dalı içerisinde. İşler gittikçe ilginçleşiyor, hayatımdaki ilkleri yaşamıyorum ama sanırım artık daha farklı algılıyorum. Hocalar da artık, sanırım, öğrenci gözüyle görmeyi bıraktı sanırım. Son zamanlarda epeyce arkadaşım ya da yakınım, psikolojik destek için iletişime geçti. Henüz öğrenci olmam ve herhangi bir terapi eğitimim olmadığı için, uzmana yönlendiriyorum ya da hocalarıma danışıp ne yapacağımı soruyorum. İşin garibi, okuduğum süre zarfında “sana psikolojik bir şey sorucam” diyen insan oldu ama ben sanırım artık daha farklı algılamaya başladım mevzuyu. İlginç oluyor…

Scrubs:

Kullanacağım terimin Türkçesi diyebileceğim bir deyim yok, keşke olsaydı.. Bu dizi tam olarak emotional roller coaster. Komedi dizisi diye geçiyor, bazen de ağır dram yaşatıyor. Diziyi izlerken, başrolleren J.D‘nin rezaletlerine bazen ben daha çok utanıyorum. 20-25 dakikalık bölümler halinde, bence gelmiş geçmiş en iyi televizyon dizilerinden birisi. İzlemenizi tavsiye ederim. Dizi izleme sitelerinde çok yaygın değil ama, ararsanız kesin karşınıza çıkar.

BelGun.tv

Daha önceki yazılarımda sizlerle belgesel izlemelik siteler paylaşmıştım. Bu site de yeni gözdem. Belgesel Günlüğü‘nün kısaltması, biraz şanssız bir alan adı olmuş ancak genede gayet iyi bir site. Yükledikleri kaynaklar hızlı, çoğu altyazılı belgesel, seriler var, görüntü kaliteleri optimal. Tek eksik yanı, seri belgesellerde bölümü izlediğini belirtecek bir uyarı yok. Onun dışında muazzam bir site, öneririm. Ben şu an The Hunt isimli bir seri izliyorum.

World of Warcraft Devam

2 tane karakterim var, ellerinizden öperler. Daha çok yakın dövüş karakterlerini seviyorum, anlayabileceğiniz üzere. Adam gibi bir guild bulduktan sonra iyice alıştım oyuna, iyice sevmeye de başladım. Gerçi hâlâ kötü DPS yapıyorum ama öğrenicem. Bu oyundan sıkılmam ben. Oynamak isteyen olursa benim BattleTag şöyle: Lacivert#2358, Avrupa sunucusundayım ve Twisting Nether sunucusundayım. Beklerim ama şimdiden diyeyim. Çok soru sorarım ben.

7 Yorumlar

  1. online oyun oynamka için bilgisayar balında pek vaktim olmadığından mobilden takılıyorum. Sürükleyici ve ilerlemek için çaba harcanan az oyun var geneli para ile çalışıyor. bu şekilde tavsiye edebileceğiniz online oyun varmı?

    • 2 tür para ile çalışan oyun vardır, bir tanesinde sadece oyuna ya da oyun süresine para verirsiniz ve paranız başka hiçbir yerde geçmez. Bu oyunlara WoW, Skyrim Online örnek verilebilir. Diğer online oyunlar saçma sapan şeylere para ister, hiçbirini de oynamam o yüzden bir tavsiyem yok ama zamanında Tera oynamıştım fena değildi.

  2. Gerçekten “Karışık” olmuş yazınız. Girişte psikolojik bir yazı beklerken, sonuna kadar zevkle okudum diyebilirim. Diziler ve Tv ile çok fazla aram yok son zamanlarda. oyunlarla da ama arada bir izlemeye çalışırım gene de. Ne de olsa çağın virüsü işte, belgeselleri zevkle izlerim fırsat buldukça özellikle doğal yaşam ve uzayla ilgili olanlar daha da ilgimi çeker. Hoşça kalın.

  3. Scrubs’u ilk defa duyuyorum, merak ettim seyredeceğim. Netflix seyretmekten sağda solda hangi diziler var bihaberim 😉 Bu arada psikoloji okuduğunu da yeni fark ettim.

Yanıtla

Yorumunu yaz lütfen
Adını buraya yaz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.