Bir aydan fazla süre geçmiş son yazımdan bu yana, bunun için özür dilerim. Dilemeli miyim bilmiyorum, zira çok da umrunuzda olmayabilir. Aranızda bana ne lan sınavından, mezuniyetinden, akademik kariyerinden yaz yazını diyenler de olabilir. Onlara karşı küfretme hakkım her daim saklıdır. Evet 4 yıllık lisans eğitimimin sonuna geliyorum, Çarşamba günü itibariyle son final sınavıma gireceğim. 23 Haziran’da da kep atacağım, isteye gelsin. Şaka yapıyorum gelmeyin, ne işiniz var ki. Başlık olarak anlatayım gene.

Mezuniyet Muhabbeti:

Mezun olduktan sonra ne yapacağım belli ancak, yapabilecek miyim o belli değil. Zira olasılıklar ülkesinde yaşıyoruz, ne olacağı çok belli değil. Okuldan çıkar çıkmaz hasta göremiyorsunuz, TUS’a benzeyen ama hiç alakası olmayan bir sistem var. Uzmanlığınızı klinik psikoloji üzerinde yaparsanız ve süpervizyon ile eğitiminizi tamamlarsanız hasta görebiliyorsunuz ya da dışarıdan derneğin eğitimleriyle psikoterapi öğrenip terapi uygulayabiliyorsunuz. Ben de klinik psikoloji yüksek lisansı yapmak isiyorum, terapiden ziyade travma ve kriz çalışmak istiyorum. Bakalım, şimdilik bir iş bulsak çok tatlı olacak.

Veee Müzik!!

Müziksiz olur mu lan hiç. Güzel insanlar keşfettim ama gene geç keşfettim, bunlardan ilki kesinlikle Evrencan Gündüz. Kendisi Türkiye’nin en önemli gitar virtüözlerinden, rahmetli Asım Can Gündüz’ün oğlu. Babasının aynısı diyebilirim sanırım yüreğinin iyiliği yüzüne vurmuş, hep pozitif, hep gülen, hep iyi düşünen bir müzisyen. Dütleri, coverları bambaşka tatlar. Parça keşfi olarak da sanırım net bir şey söyleyemeyeceğim ama Cengiz Kurdoğlu, Ümit Besen parçalarına sardığım şu zamanlarda Pamela Spence – Ümit Besen düeti olacaktır. Bir de Yol Project var yerli yabancı dinlemiyor abi-kardeş çalıyorlar, Zeki Açabey ve Orçun Açabey. İkisinin de sesi ayrı ayrı tatlar katıyor şarkılara.

Geliyor Gönlümün Efendisi:

Kindle aldım, çünkü çöktüm ben. Maddi olarak çöktüm, ömrüm billah kitabın ve formanın orjinalini aldım. Formanın orjinalini almaya devam edeceğim ancak artık kitaba gücüm yetmiyor. İyi kitap okurum, ama buraya yazmam. Neden? Puştluk ve üşengeçlik. Geçenlerde okuduğum bir yazıda, kitabın satış ücretinden yazar sadece %20 anca kazanıyormuş. Bunu da duyunca “aslan payını yayınevine yedirtmem ulen” dedim. Sezer Abi‘ye dedim ki “bana link at, alacam direkt” sağolsun o da anında attı. Ben de mal gibi anında almadım, ertesi gün bir baktım 40 lira artmış fiyatı… Birikmişim vardı aldım. İncelemesini yazarım.

Ve Gönlümün Ebedi Sahibi Beşiktaş ŞAMPİYON!

Görsel, DeMarke Sports (twitter: @demarkesports)

Söylenecek bir şey yok, üst üste ikinci şampiyonluğumuzu yaşıyoruz ve çöküşten sonraki sadece 2. yılımız, yükseliş dönemindeyiz ve kessinlikle en üst noktasında değiliz. Takımda emeği geçen; 30,000 seyirci ortalamasıyla lider olan Beşiktaş taraftarına, başta Şenol Güneş ve Tamer Tuna olmak üzere teknik kadroya, sineğin yağını çıkartan Fikret Orman’a, her zaman en iyisini veren futbolculara, malzemecilerimiz Süreyya – Erdal ve Abdurrahman Abi’ye, masör Cemil Abi’ye, kondisyoner Perió’ya, çevirmenlerimiz Halil ve Arda’ya, sağlık ekibi başkanı Sarper Çetinkaya ve ekibine şahsım adına ben teşekkür ederim. Yine, yeniden, her sene!

7 Yorumlar

 1. 23 haziran’dan sonra hayat sizin için eski anlamını/neşesini yitirebilir. Buna mezun ama işsiz psikolojisi de diyebiliriz. İnşallah çabuk atlatırsınız bu sancılı süreci. Mezuniyetiniz şimdiden hayırlı olsun.

 2. Öncelikle şampiyonluğa takım tutmayan biri olarak ben de sevindim, tebrikler.
  Sonralıkla ise Tahsin’in de dediği gibi dalak çırpma mevzusu olursa ben de dahil olurum çünkü daha sık yazman bekleniyor. Bir de Kindle olayı çok güzel ama değer mi sence? Kazandığım paranın 4’te 1’i kitap ve mecmualara gidiyor da çünkü.

  • Taam ya çırpmayın dalak filan, yazarım sık sık. Hem bana diyene bak, örümcek ağı doldu Suskumru :/ Abi, çok net cümleler kurmam ama KESSİNLİKLE DEĞER. Yazısını yazıyorum şu an, bitince link paslarım 🙂

 3. “Banane lan sınavından, akademik kariyerinden” demiyorum ama boka batan kişisel blog dünyasında sen gibi ciddi anlamda hoşuma giden yazar sayısı çok az olduğundan bloguna her ziyaretimde yeni yazı göremeyince çınlatıyorum kulaklarını, bilgin olsun lacivert bey.

  Mezuniyetin için de tebrikler, el mi veriyon nabıyon bişeyler yap bana +18e bağlamadan olm 5 yıldır 2 yıllık okulu bitiremedim lan malulen mezun edecekler beni amk.

  Sık yaz, çok yaz, hep yaz, dalağını çırparım. Şaka şaka çırpmam da önce içsel bunalım yazını yaz kanka, kindle kaçmıyo, her zaman yazarsın.

 4. En güzel zamanlar, ve yakın gelecekte mumla aranacak zamanlar bitmek üzere desene. Son finallerde başarılar. Kepi olabildiğince yukarı fırlat 🙂
  Kindle’nın hayırlı olsun Lacivert. Gelince aşk yaşamaya başlarsınız artık.
  Gönlünün siyah beyaza vermiş biri olarak Beşiktaş bu sene de yüzümüzü güldürdü. Çok mutluyum. 🙂

  • Ben okuldan kopmayacağım için çok da geride kalmadı yahu, en fazla 10 yıl içerisinde geri döneceğim ben okula. Gerçi öğrenci olmayacağım o zaman ama olsun. Kepi rektöre fırlatmayı düşünüyorum ama bakacağız 🙂 Yarın elimde umarım Kindle, Sezer abiyi sorularımla darladım sıra sende. Hazırla kendini 😀 Nicelerine inşallah abla, nicelerine.

Yanıtla

Yorumunu yaz lütfen
Adını buraya yaz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.