Nabıyonuz lan? Ben idare ediyorum sanırım, etmeye çalışıyorum daha doğrusu. Epeydir uzun uzun yazmıyorum, gene yazmayacağım zira bunun sebebi tek kelime ve 8 harf; FİNALLER. Bu gün itibariyle yarısını tamamladım, 3 tane daha kaldı. Ancak ziyadesiyle yoruldum lan ben.

Ne yazacağımı da bilemiyorum, Ortaya Karışık yazıları aslında iyi oluyor. Belli bir konu üzerine takılmadan yazabiliyorum ama bu aralar aklımda sadece finaller var. Tabii her gün sizi şaşırtmayı başaran bir ülkede yaşıyoruz. Bu da biz bloggerların işini kolaylaştırıyor. Sadece ülke değil tabii, yaşamınızın şekli de blogunuzu besleyebiliyor.

Metro Turizm Skandalı

Eğer sizde gündemden sıkılıp, haberleri takip etmeyi bıraktıysanız ilgili habere buradan ulaşabilirsiniz. Bu ilk durum, sonrasında muavin itiraf etti ve tutuklandı. Hukuki süreç devam ediyor. Ulan finaller arasında canım sıkıldı, twittera bir bakayım dedim. “Metro Skandalı” diye bir hashtag vardı noluyo lan? dememe kalmadan haberin başlığıyla karşılaştım. Üzerinde konuşmaya gerek yok; her yere kerhâne açmak da çözüm değil. Eğitim de eğitim, başka bir şey denmez. Öğretim demiyorum, üniversite üzerine üniversite okusun demiyorum, aileden aldığı eğitim “çükün var senin, her şeyi yapabilirsin” üzerine olmasın diyorum.

metro turizm sperm logo

İstanbul’un Fethi Kutlamaları

Çok bir şey diyeceğimden değil, bu sabah bir ekşisözlük makalesi okudum. Onu sizlere okutup, üzerine 3-5 cümle bir şeyler söyleyip bir sonraki konuya devam edeceğim, bu yazıyla bağlantılı olarak. İlgili entry’yi buradan okuyabilirsiniz. Yazının kısa özeti “çağ açıp çağ kapattık” diye övündüğümüz durum bize hiçbir yarar sağlamadı, Avrupa’ya yaradı. Bizim tek övüncümüz peygamber müjdesini doğrulamak ve Ayasofya gibi bir tarihi değeri kazanmak oldu. Yani biz belki hâlâ kapattığımız çağda yaşarken Avrupa 2 çağ atladı üzerine.

istanbulun fethi tablosu
Fatih Sultan Mehmet’in yanındaki Kenan Komutan, evet.

Vatan Millet Sevgisi

Gergin ve hassas bir konu. Yani konuşmak için, yazmak için. Eğer tanımadığım bir ortamda bu muhabbet açılırsa, açıkça söylüyorum çamura yatarım; destekleyici konuşurum. Bunun sebebi toplumsal cazibe yanlılığı değil, daralıyorum bu kadar gereksiz bir mevzuyu konuşmaktan. Toplumların kültürleri vardır, bunu kabul ediyorum. Ama sadece kan bağıyla -ki yüz yıllar içerisinde ne kadar kalır- insanların bağlanabileceğine inanmıyorum. Aynı mantıkla Adem & Havva Türk mü, Kürt mü, Alman mı, Aborjin mi, Frenk mi, Çinli mi, Japon mu? Saçmalık. Ha tabi bir de türlerin evrimi yolundan yani evrim yolundan var, uzatmıyorum. Ülkemizin %90’ı Müslüman olduğu için Adem ile Havva örneği yeter.

Bilmiyorum siz nasıl seviyorsunuz ama ben bu ülkede yaşamayı sevmiyorum. Sadece bu hükümet zamanını kastetmiyorum. Bu ülkenin taban çoğunluğu hep “çomardı“, bu hükümet çomarlığı-cehaleti çoğaltmadı. Zaten bu çomarlar-cahiller vardı ama bu hükümetle çomarlığın-cehaletin bir erdem olduğuna inanmaya başladılar.

Kendim yapmadığım şeylerden gurur duymam, keza tarihteki bu ülkenin komutanları, sultanları gibi. Ben onların zaferine v.s ortak değilim, Aziz Sancar’ın Nobel ödülüne sadece aynı sınırlar içinde yaşadığımdan dolayı ortak olmadığım gibi.

Bu ülkede insanca yaşayabileceğimi sanmıyorum, bu yüzden de buradan gitmek istiyorum. Gayet normal bence.

Bayrakların renkleri aynı?
Bayrakların renkleri aynı?

Belgesel Manyaklığı

Belgesellere aslında her zaman merakım olmuştur ama bazı türlerine tabii; insan harici canlı belgeselleri her zaman hoşuma gitmiştir ve nerde yakalarsam izlerim. Yaban TV, Nat-Geo, Discovery, History Channel. Ama bu aralar uzay ilgimi çekmeye başladı. Dizilab üzerinden Belgesel kategorisine girdim AfricaPlanet EarthCosmos ve Planet Earth‘ü bitirdim. Ayrıca gene ekşisözlükte bir kullanıcı hayvani bir belgesel listesi hazırlamış, çoğu link sağlam ama kayıplarda var, ilginizi çekerse şuraya koyuyorum tüm listeyi:

https://benlacivert.tumblr.com/post/145051188300/hayvani-belgesel-arşivi

Kendinize iyi bakın lan, yazarım ben gene!

3 Yorumlar

  1. Ne kadar samimi ve başarılısınız. Ne yalan söyleyeyim özendim size. Yeni yazmaya başladım. Öneri de bulunursanız çok sevinirim.

    • Öncelikle yazılarını daha okunur hale getirmeni öneriyorum. Hem kalın, hem italik yapmışsın yazılarını. Bu da ciddi anlamda göz yoruyor, onun dışında gayet iyi yazıyorsun bence.

  2. Ülkenin çivisi çoktan çıktı. İnsanların içinde ki sapık dünyalar dışarıya vurmaya başladı. Ve olmayan adalet bunu engellemek yerine neredeyse suçlulara ödül verecek.

Yanıtla

Yorumunu yaz lütfen
Adını buraya yaz