Size bu programı nasıl oldu da anlatmadım, anlayamadım! Konserveler, bilgisayarımda çok program kullanmam. Özellikle de bulut ve internet teknolojilerinin bu kadar ilerlediği ve internet hızının oldukça arttığı bu dönemde hiç program kullanmıyorum. Yapacağınız işlemi Google’da aratırken sonuna “online” eklemeniz yetiyor, düşünsenize artık Photoshop‘un bile resmi online versiyoru var.

Eh tabii durum böyle olunca film izlemek için artık giç çaba harcamıyoruz. Eskiyi bir düşünün, en karlı iş CD kopyalamaktı; oyunlar, filmler, konulu filmler, programlar v.s… Kaçak filmi bile kiralıyorduk lan bir ara, ama artık bunlar mazide kaldı. Şimdi, aşağıya kullandığınız film sitelerini yazın desem hepiniz en aşağı 3 tane yazarsınız kafadan. Çok fazla site var, çok fazla kaliteli site de var ama bazen oynatıcıları sorun oluyor, bazen de reklamları can sıkıyor… İşte PopCorn Time bu sorunları ortadan kaldıran bir uygulama, en azından benim için.

PopcornTime

PopCorn çoğunuzun bildiği üzere patlamış mısır anlamına geliyor ve sinemayı evinize getirmeyi amaçlayan bir uygulama için herhalde bundan güzel bir isim olamaz. Bu uygulamanın yaratıcısı tek bir kişi değil, aşağıda linkini vereceğim sitesinin en altına bakarsanız “Made with love from geeks from all around the world” yazıyor, yani “Dünya’nın dört bir köşesinden gelen geek sevgisiyle yapılmıştır.” diyor. Filmler 720p ya da 1080p olarak izleyebiliyorsunuz, Türkçe dublaj yok! Neredeyse bütün filmlerde ve dizilerde Türkçe altyazı desteği var!

popcorntime1
Uygulamanın görünümü böyle bir şey işte; ufak, sevimli

Çalışma Mantığı & Seçenekler

Eğer Torrent kullanma alışkanlığınız varsa çok çabuk anlayacaksınız olayı, normalde Torrent indirirken indirmeye devam ederken filmleri izleyemezsiniz ya da destekleyen bir player kullanmanız gerekir. İşte PopCorn Time’da tam olarak Torrent gibi çalışıyor, P2P sistemini kullanarak size filmi ya da diziyi aktarıyor ve filminiz ya da diziniz bittikten sonra dosyayı siliyor. Torrent dediğimde “bir de seederı fazla torrent mi arayacağız” diyen konserveler olabilir, cevap hayır! Aramayacaksınız. Belirli bir torrent servisi ile çalışan PopCorn Time’da eğer internet hızını sabit ise ve sunucularda bir yoğunluk yoksa bir takılma yaşamayacaksınız.

Desteklenen Platformlar

İşin içine Dünya’nın her yerinden geekler girince, çeşitlilik de ortaya çıkıyor. Şu an için desteklenen platformlar şöyle; MacOSx 10.7 üzeri, Windows 7 ve üzeri, Linux x32 ve x64, Android 4.0.3 ve üzeri. Yani evet telefondan ve tabletten de film izleyebilirsiniz! Fazla uzatmadan indirme ve ana site bağlantılarını paylaşıyorum.

12 Yorumlar

  1. Arkadaslar size su soruyu sormak uzereydim : “bu programin altinda bir upload/ download durumu var mi? Ben Almanyadayim ve burda copyright isini cok ciddi takip ediyorlar. Milletin evine illegal film vs indirdigi icin cezalar geliyor”. Sonra kendim google’layayim dedim ve korktugumla karsilastim. Bu program bittorrent kullaniyormus yani upload ve download ediliyormus. Dolayisiyla yasalarin zorlayici oldugu yerlerde yasayan arkadaslar dikkat etsinler. Burda ceza mektubu almis birinin sorusu ve o soruya verilen cevap var: Burada

    • Eh yukarda bahsettim, torrent altyapısını kullanıyor diye. İnternetten film izlemek ücretli servisler dışında zaten yasaktır her türlü. YouTube’dan bir video izlerken de teknik olarak download işlemi yapıyor sayılıyorsunuz.

  2. Lacivert, tam film izlemeye başlamışken anında yetiştin. Son 1 haftadır günde bir iki film izliyordun izleyene kadar canım çıkıyordu. Sitelerdeki reklamlar mı silinmiş filmler mi ne desen vardı. Sorun çözüldü sanırım ehe. Yaşasın reklamız film

  3. Düzgün ses kaliteli versiyonunu bir türlü bulamadığım Pitch Perfect 2’yi 1080p ve düzgün bulabildim vallahi! Tasarım, içerik her şeyiyle çok sevdim programı. Umarım başına bir işler gelmez neye elimi atsam kapanır ya da bozulur 🙁

Yanıtla

Yorumunu yaz lütfen
Adını buraya yaz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.