Yazmayalı 2 haftayı biraz geçmiş, epey geçmiş lan. Okul başladı falan ama bahanem bu değil. Tekrara düşüyorum, yani kafamda yeni bir şey yok. Sürekli aynı düşüncelerimin üzerinden geçip duruyorum. Durum hâl böyle oluncada insan “ne gerek var amuğa goyum” diye düşünüyor. Tam bu sırada “kelimelerin sahibiSezer Abi yetişti. Güzel bir mim, geçmişimizde saplantılı olduğumuz ya da aklımızdan çıkmayan oyunlar!

Öncelikle; oyun oynanacak bir bilgisayara çok geç sahip oldum. Ortaokulda bir ara olur gibi oldu ama olmadı, hırsız kasayı çaldı aq. Neyse bahsedeceğim oyunları ya “Atari” de, “9999 IN 1” kasetlerde oynadım ya da akrabanın arkadaşın bilgisayarında. Başlık konusunda da epey bir bocaladım, en son sıvamak için böyle yaptım. De hadi başlayalım, zira çok uykum var.

VOLFIED

volfied

Oyunu hala oynuyorum lan ben. Küçük bir noktasınız, kenarlarda sürünüyorsunuz. Ekranın iç kısmında deli divane dolanan cisimler var, kenarlardayken size dokunamazlar ama oyunu kazanmak için haritayı %90 oranında kapatmalısınız. Bunun için ise kenarlardan çıkıp, içeri girmelisiniz. Hala oynamama rağmen hala beceremiyorum! Hırs yaptıran Koray Abi’ye burdan selam olsun, çocukluğumu siktin attın abi. Sana kızamam, Beşiktaşlı olmama sebep de sensin çünkü!

DUCK HUNT

Hatırladınız dimi ağzına sıçtığımın eniğini? Bu oyun bir çok yönde tramvadır; ilk olarak yıllarca kafamızı talan etmiş “ulan bu silah nasıl vuruyor?” sorusu, diğeri ise “e ben vurdum amk?!?!?!?!” sorunsalı. Ulan hiç unutmam bir kere babam da heves edip oynamıştı, sonra “bozuk bu silah” diyip içini açtı ve bozdu. E haliyle yenisini de almadı…

DOOM

doom ii

Hala korku filmlerini izleyemeyen bir insan olarak, bu oyunu nasıl oynadığımı bilmiyorum. Kuzenlerimin beni korkutmak için kullandığı oyun, nice uykusuz gecelerimin sebebi. 2 boyutlu grafikler, gerçek dışı canavarlar vardı ama güzel oyundu be!

TEKKEN

tekken1

İşte bu oyun, bende hırs yapan tek oyun olabilir lan. Bir kere mahallede turnuva yapılmıştı, Paul ile ikinci olmuştum. Şu an kaçıncı versiyonu çıktı bilmiyorum ama ben Tekken 1 ile başladım ve Tekken 3’e kadar oynadım. Paul benim favorimdi aga Geri+Üçgen-Kare kombinasyonuyla yarı can silen bir kombosu vardı, maç en kötü 6 hamlede biterdi… Geçenlerde gene oynadım da, unutmuşum lan :/

silkroad

Ciddi ciddi sardığım ilk MMO oyunu olabilir, diğerleri kadar eski değil aslında ama pixel bile değildi bu oyun ben başladığımda. Baya text (yazı) tabanlı bir oyundu. Sonradan coşmuş gitmiş, şimdilerde hala aktif mi onu bile bilmiyorum.


 

Bu bir MiM yazısıydı. Normalde diğer bloggerları etiketlemen gerekiyor ama ben epeydir bu işi açık çek tipinde bırakıyorum, yani isteyen alıp yazabilir. Sezer Abi, baya bi geciktirdim yazıyı kusura bakma.

1 YORUM

Yanıtla

Yorumunu yaz lütfen
Adını buraya yaz