Yaz tatili…. Herhalde hiçbir yaz tatilini bu kadar istememiştim. Üçüncü sınıf olduğumdan mıdır, bilmem ama bu okul yılı benim için epey zor geçti. Sadece okul anlamında değil; ailevi sıkıntılar, arkadaş çevresindeki sorunlar falan derken ben epey zorlandım. Ama yaz tatili geldi nihayetinde. Son sınavdan çıkıp, eve doğru gelirken arabada James Brown – I Feel Good parçasını bangır bangır çalarken saçma sapan dans figürleri sergilediğimi hatırlıyorum.

Oğlum büyümüşüz lan, lisedeki gibi değil ki tatiller. Sürekli bir iş çıktı, ordan oraya koşturdum. Sonra sakinledi tabii, sabahlara kadar takılmaca başladı. Aradan ramazan çıktı falan derken dışarıya çıkmalar, alkollü ortamlarda çoğaldı. Ben gene huyumdan vaz geçmeyeyim başlıklar halinde gidelim.

World of Warcraft

Uzun zaman önce bulaştım, oyunun çıkışına bakacak olursak yeniyim aslında, 2004’te piyasaya çıktı oyun. Ben ise 2009 – 2010 gibi bulaştım bu illete. Önceleri sene içinde de oynardım ama lise sondan itibaren sadece yaz tatillerinde oynamaya başladım. Bu sene de geleneği bozmadım, WoW’dan gayri yar yok diyerek 3 aylık bir abonelik aldım.

Tek başıma oynadığım için sıkılıyorum bazen, dungeon sırası zor geliyor falan ama iyiyim, aklımı uzak tutuyor ülke gündeminden. Eğer varsa aranızda WoW oynayan, ekleşelim konuşalım Lacivert#2358.

İstanbul Kaçamağımsısı

Tam öyle tatil şeysi değildi. Benim peder bey Karadeniz Teknik Üniversitesi mezunu. Darbe ve 80 dönemini içinde yaşayanlardan hepsi. Her yaz bir ilde buluşurlar, bu sene İstanbul dendi. Ben de her ne kadar nefret etsemde İstanbul’dan, ortam sevdiğim bir ortam olduğu için gitti her sene olduğu gibi.

İyi geçti, eğlenceli geçti ama darbe ben İstanbul’da iken oldu. Hatta boğazın ortasındaydım, Kız Kulesi‘nde yemek vardı.

Darbe – OHAL

Burda çıkarım yapacak, darbenin dinamiklerini konuşacak değilim. Ha konuşmak isteyen olursa konuşuruz, o ayrı. Ben sadece beni baya etkilediğini anlatmak istiyorum.

Sohbet ortamında olduğum için, geç haberim oldu. Twitter’a hiç bakmamıştım, açınca zaten nevrim döndü. Apar topar herkes otele döndü, dönüşümüz de ayrı bir macera oldu tabii ama konu o değil. Otel’in lobisinde yerli-yabancı bir sürü insan, 2 ayrı televizyonda açık olan 2 ayrı kanala kilitlenmiş durumda bekliyordu.

Ankaradaki arkadaşlarımla ve akrabalarla sürekli irtibat halindeydik ama Ankara’da olsam herhalde daha fazla etkilenirdim. Jetlerin sonik patlamalarından ve bombalardan bahsediyorum.

Hayatını kaybedenlerin ailelerine sabır diliyorum, ne olduğunu anlamadan kızgın – azgın kalabalığın ortasında kalan emir erlerine de geçmiş olsun diyorum.

 

Diziler – Filmler

Aslında yeni bir şey izlemedim, sanırım. Bütün diziler sezon finali ya da final yaptı, ben de eski dizilere döndüm. House M.D meselâ, hiç eskimiyor. Kaçıncı baştan alışım bilmiyorum ama sıkılmıyorum izlerken.

Bu arada Mr. Robot yeni sezonu ile geldi. Şu sıralarda 4. bölümü yayınlandı, ilk sezonki heyecan yok gibi ama hayırlısı.

Dizi film önerileriniz varsa, yorum olarak yazın aşağıya. Şimdilik bu kadar, tikkat edin kendinize.

18 Yorumlar

 1. Bu yaz tatil konuşulucağını düşünmüyorum, genellikle ülkemizi üzen olaylar gerçekleştiği için 2016’nın bir an önce bitmesi temennimiz.

 2. Yaz tatili oldukça hepimiz için önemli bir koca yıl boyunca hep yaz tatilini bekleriz ama nedense yaz tatili başladığı gibi biter, bu da oldukça üzücü 😐

  • Limitless daha önce çıktı diye hatırlıyorum, sevemedim sarmadı. Lucifer’ı pilotu yayınlandığı an izlediçm. Hatta pilot yayınlandı, 1 yıl sonra bölüm çıktı kaçırmadım..

 3. Mr. Robot yeni sezona daha başlayamadım. Umarım kötü değildir. Çünkü çok ümitliyim bu diziden 🙂 Farklı biz dizi olarak Sense8 önerebilirim sana. Beğeneceğini tahmin ediyorum.

 4. Bende işte instagram , facebook falan baya eğleniyorum tatil fotoğraflarına bakıyorum işte arada youtubeden tatil vlogları çekenlere rastlayıp izliyorum gayet serinletici videolar girmiş kadar oluyoruz… Şaka bir yana bitti gitti tatil ben hala “ocobo bogon no hokkondo blog yozsooom ” diyorum 🙁

 5. Hakikaten benim de bütün (sevdiğim) diziler final yaptı bitirdi, Dexter, Person Of Interest, Breaking Bad, Chuck, Scrubs… Sherlock filan da zaten beni gömer bu hızla giderse. 2017 nedir yahu! İzlemediğin varsa hepsi tavsiyedir. Gerçi bunlar fazla popi ama, olsun.

  Six Feet Under’i çok çok övüyorlardı ama başlamak bir türlü kısmet olmadı bana.

  Animelerden Animatrix mi öyle bir şey varmış, 10 bölümlük mü ne, bu Matrix filmi ile ilgili baya güzel bilgier veriyormuş: öğrenildiğinde ufku iki katına çıkaran şeyler – matrix

  True Detective varmış onu merak ediyorum ama fırsat bulursam izleyeceğim bakalım. Sherlock’a benziyormuş, izlemediysen (izlemediğim diziyi) tavsiye edebilirim. 😀

  House’un ilk sezonunu indirmiştim, ara ara onu izliyorum, House ders diye vermeleri lazım da işte…

  Lie To Me tam senlik olabilir, beden dili, yalan tespiti filan çok izlemedim ama tavsiye edenler var.

  Neyse çok uzatmayım, iyi geceler.

Yanıtla

Yorumunu yaz lütfen
Adını buraya yaz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.